Повідомлення щодо сплати внеску у відсотках суми винагороди (без урахування податку на додану вартість) за договором з надання аудиторських послуг з обов’язкового аудиту підприємствам, що становлять суспільний інтерес, у 2019 році на користь Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю

Відповідно до Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» (частина 13 статті 15) для забезпечення фінансування діяльності Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю суб’єкти аудиторської діяльності зобов’язані за кожним договором з надання аудиторських послуг з обов’язкового аудиту підприємствам, що становлять суспільний інтерес, сплачувати такі внески на користь Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю:

1) фіксований внесок, розмір якого становить три мінімальні заробітні плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, з кожного аудиторського звіту, підготовленого суб’єктом аудиторської діяльності за результатами надання аудиторських послуг з обов’язкового аудиту підприємству, що становить суспільний інтерес;

2) внесок у відсотках суми винагороди (без урахування податку на додану вартість) за договором з надання аудиторських послуг з обов’язкового аудиту підприємствам, що становлять суспільний інтерес, розмір якого визначається Кабінетом Міністрів України на підставі кошторису Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, але не може бути більшим 2 відсотків суми такої винагороди.

Відповідно, зобов’язання сплачувати суб’єктами аудиторської діяльності внесок у відсотках суми винагороди (без урахування податку на додану вартість) за договором з надання аудиторських послуг з обов’язкового аудиту підприємствам, що становлять суспільний інтерес, встановлений законом, а Кабінет Міністрів України лише встановлює його розмір на підставі кошторису Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 року № 231-р Уряд затвердив кошторис державної установи «Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю» на 2019 рік. Однією з статей надходжень доходів за кошторисом затверджено внесок у розмірі 1 відсотка суми винагороди (без урахування податку на додану вартість) за договором з надання аудиторських послуг з обов’язкового аудиту підприємствам, що становлять суспільний інтерес, на користь державної установи «Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю» у сумі 1792,2 тис грн.

Окремим рішенням Уряду (постанова Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 року № 313) визначено, що розмір внеску, який сплачується суб’єктами аудиторської діяльності на користь Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, становить (без урахування податку на додану вартість) 1 відсоток суми винагороди за договором з надання аудиторських послуг з обов’язкового аудиту підприємствам, що становлять суспільний інтерес.

З огляду на зазначене та враховуючи рішення Аудиторської палати України (№ 12/1 від 25.04.2019) суб’єкти аудиторської діяльності сплачують внесок у розмірі 1 відсотку суми винагороди (без урахування податку на додану вартість) за договором з надання аудиторських послуг з обов’язкового аудиту підприємствам, що становлять суспільний інтерес, звіт за якими було видано після 01січня 2019 року.

З огляду на те, що рішення Уряду про встановлення розміру внеску у відсотках суми винагороди (без урахування податку на додану вартість) за договором з надання аудиторських послуг з обов’язкового аудиту підприємствам, що становлять суспільний інтерес, прийнято у березні 2019 року, сплата на користь Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю зазначеного внеску у квітні-травні за виконаними завданнями відповідно до договорів з надання аудиторських послуг з обов’язкового аудиту підприємствам, що становлять суспільний інтерес, з початку 2019 року не вважатиметься порушенням закону.

Фіксований внесок з кожного аудиторського звіту з надання аудиторських послуг з обов’язкового аудиту підприємств, що становлять суспільний інтерес, сплачується суб’єктами аудиторської діяльності за такими реквізитами:

Отримувач платежу: Державна установа «Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю»
ЄДРПОУ отримувача: 42505644
Найменування банку: АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
МФО банку: 380269
Розрахунковий рахунок: 26008056236737
Призначення платежу: фіксований внесок 3 мін. з/п з аудиторського звіту зг. з п.1 ч.13 ст.15 ЗУ від 21.12.2017 № 2258-VIII. Без ПДВ.

1 % суми винагороди за договором з надання аудиторських послуг з обов’язкового аудиту підприємств, що становлять суспільний інтерес сплачується суб’єктами аудиторської діяльності за такими реквізитами:

Отримувач платежу: Державна установа «Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю»
ЄДРПОУ отримувача: 42505644
Найменування банку: АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
МФО банку: 380269
Розрахунковий рахунок: 26008056236737
Призначення платежу: 1 % суми винагороди за договором(ами) з надання аудиторських послуг зг. з пост. КМУ від 10.04.2019 № 313. Без ПДВ.

 

Інспекція із забезпечення якості
Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *