Інформаційне повідомлення щодо дотримання суб’єктами аудиторської діяльності вимог законодавства в частині забезпечення застосовування політики оплати праці персоналу, залученого до виконання завдань з обов’язкового аудиту EN

За результатами перевірок з контролю якості аудиторських послуг та розгляду дисциплінарних справ Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю звертає увагу на обов’язковість дотримання суб’єктами аудиторської діяльності вимог статті 23 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» в частині забезпечення застосовування політики оплати праці персоналу, залученого до виконання завдань з обов’язкового аудиту, що передбачала б відповідний рівень винагороди аудиторам з метою підтримання їх зацікавленості у наданні якісних аудиторських послуг.

Пунктом 11 частини першої статті 23 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» передбачено, що суб’єкт аудиторської діяльності для надання послуг з обов’язкового аудиту фінансової звітності має забезпечити, зокрема застосовування політики оплати праці персоналу, залученого до виконання завдань з обов’язкового аудиту, що передбачала б стимули для забезпечення якості робіт. При цьому винагорода, отримана суб’єктом аудиторської діяльності від юридичної особи за послуги, не пов’язані з обов’язковим аудитом фінансової звітності, не може будь-яким способом враховуватися при визначенні обсягу оплати праці аудиторам та іншим працівникам, залученим до виконання завдання з обов’язкового аудиту фінансової звітності цієї юридичної особи.

Ураховуючи зазначене, політика оплати праці персоналу, залученого до виконання завдань з обов’язкового аудиту, повинна передбачати стимули для забезпечення якості робіт та обсяг заробітної плати не може бути встановлений на рівні мінімальної заробітної плати.

Низький рівень заробітної плати аудиторів та інших працівників, які залучаються до виконання завдань з обов’язкового аудиту фінансової звітності, підвищує ризики втрати персоналом мотивації до якісного надання аудиторських послуг, неспроможності суб’єкта аудиторської діяльності винаймати та утримувати кваліфікованих працівників, спотворює ціноутворення та конкурентність на ринку аудиторських послуг.

Окрім цього, відповідно до Міжнародного стандарту контролю якості 1 «Контроль якості для фірм, що виконують аудити та огляди фінансової звітності, а також інші завдання з надання впевненості і супутні послуги» суб’єкти аудиторської діяльності розробляють і запроваджують політики і процедури компенсації персоналу, які б надавали належне визнання і заохочення для розвитку, підтримання компетенції та відданості принципам етики.

Відповідно до статті 42 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» підставою для притягнення аудитора та суб’єкта аудиторської діяльності до професійної відповідальності є вчинення ними професійного проступку. Професійним проступком аудитора та суб’єкта аудиторської діяльності є, зокрема порушення своїх обов’язків, визначених цим Законом та міжнародними стандартами аудиту.

Вебінар «Нові міжнародні стандарти управління якістю. Підняття планки в управлінні якістю» EN

Шановні колеги!

Центр реформування фінансової звітності Світового банку (CFRR) спільно з Міжнародною федерацією бухгалтерів (IFAC)  та IAASB запрошують професійні бухгалтерські організації та інших зацікавлених осіб в країнах Європи та Центральної Азіїї приєднатися до вебінару «Нові міжнародні стандарти управління якістю. Підняття планки в управлінні якістю».

Нові міжнародні стандарти управління якістю (ISQM) сприяють стійкому, ініціативному, масштабованому та ефективному підходу до управління якістю та знаменують значний розвиток існуючих стандартів контролю якості.

Сью Алмонд, член Правління IAASB, член Робочої групи ISQM 1, та Наталі Клонарідіс, заступник директора IAASB, виступлять у прямому ефірі з ключовими аспектами нових ISQM та відповідатимуть на запитання учасників.

Захід проводиться за підтримки STAREP, REPARIS для МСП, Європейського Союзу та Світового банку, проекту щодо фінансового розвитку та підзвітності в Грузії, а також за співфінансування Австрійського агентства з питань розвитку, Австрійського федерального міністерства фінансів та Європейського Союзу.

Модераторами заходу будуть Марія Чувашева та Джон Хупер.

Дата: 2 червня 2021 року

Час: 16:00–17:30 (Київ)

Вебінар проводитиметься англійською мовою з синхронним перекладом на російську, грузинську,
українську, албанську та боснійсько-сербсько-хорватську мови.

Місце проведення: платформа ZOOM з прямою трансляцією на каналі IFAC на YouTube. Подія розміщена на вебсторінці CFRR.

Вартість: Безкоштовно

Надсилання запитань напередодні заходу настійно рекомендується. Будь ласка, залишайте свої запитання тут або надішліть їх на електронну адресу CatherineRoe@ifac.org.

Зверніть увагу, що цей вебінар буде записуватися. Відвідуючи даний вебінар, ви надаєте організаторам право використовувати записаний матеріал у некомерційних цілях.

Реєстрація на вебінар здійснюється за посиланням.

Результати проведення круглого столу на тему: «Започаткування атестації аудиторів у відповідності до нового законодавства»

13 травня 2021 року Комісією з атестації за підтримки Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю та сприянням Проєкту ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» проведено круглий стіл «Започаткування атестації аудиторів у відповідності до нового законодавства».

Членами Комісії з атестації було презентовано концептуальні підходи до атестації аудиторів, перелік акредитованих центрів з підготовки іспитів, терміни проведення теоретичних та кваліфікаційного іспитів, загальний порядок підготовки програм іспитів, екзаменаційних завдань, зарахування теоретичних іспитів та стажування кандидатів в аудитори.

Керівник Проєкту ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» Джон Хупер розповів учасникам про міжнародний досвід впровадження національної професійної кваліфікації аудиторів.

Представники Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю поінформували про перспективи співробітництва з Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА) та познайомили учасників з електронним сервісом «Кабінет кандидата в аудитори», через який буде здійснюватися реєстрація на іспити.

За результатами круглого столу учасники можуть поставити запитання згідно з формою.

Також надається можливість ознайомитися з презентаціями спікерів:

“Про затвердження програм іспитів та підготовка кандидатів в аудитори до іспитів”
 – член Комісії з атестації Барановська О. М.

“Концептуальні підходи до атестації аудиторів” – член Комісії з атестації Величко О. Г.

“Атестація аудиторів – міжнародний досвід” – керівник Проєкту ЄС “Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні” Джон Хупер

“Про порядок стажування кандидатів в аудитори” – член Комісії з атестації Проскуріна Н. М.

“Про оголошення екзаменаційної сесії та кваліфікаційного іспиту” – член Комісії з атестації Легка В. Г.

Дякуємо спікерам та учасника за плідну роботу та бажаємо кандидатам в аудитори успіхів.

Круглий стіл на тему: «Започаткування атестації аудиторів у відповідності до нового законодавства»

Комісією з атестації прийнято рішення стосовно проведення теоретичних та кваліфікаційного іспитів на екзаменаційну сесію та кваліфікаційного іспиту поза екзаменаційною сесією.

З метою презентації ключових рішень Комісії з атестації та висвітлення особливостей підготовки до проведення іспитів Комісією з атестації та Інспекцією із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльність за підтримки Проєкту ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» буде проведено круглий стіл на тему: «Започаткування атестації аудиторів у відповідності до нового законодавства».

В межах вищезазначеного круглого столу планується обговорення питань результатів акредитації Комісією з атестації центрів з підготовки іспитів, термінів проведення теоретичних та кваліфікаційного іспитів, підготовки кандидатів в аудитори до іспитів, складання іспитів, перевірки екзаменаційних завдань та прийняття відповідних рішень, зарахування теоретичних іспитів, стажування кандидатів в аудитори, реєстрації кандидатом в аудитори, перспективи співробітництва з Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА), міжнародного досвіду впровадження національної професійної кваліфікації аудиторів.

Зазначений захід відбудеться 13 травня 2021 року об 11:00 в режимі відеоконференції з використанням інформаційно-комунікаційних технологій за допомогою програми-додатку «Zoom».

Для участі у круглому столі необхідно зареєструватися за посиланням

Реєстрація учасників завершується 12 травня 2021 року о 17:00.

Новини
Корисна інформація
Людям з погіршеним зіром