Шукати на порталі

Друге засідання Керівного комітету Проєкту ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» (EU-FAAR)

Виконавчим директором Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю взято участь у другому засіданні Керівного комітету Проєкту ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» (EU-FAAR) (далі – Проєкт EU-FAAR), яке відбулося 17 лютого 2021 року.

Під час засідання було відзначено досягнутий прогрес в пріоритетних напрямках реформ фінансового сектору, що реалізується у співпраці між Міністерством фінансів України, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Національним банком України та Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю (далі – ОСНАД) за підтримки Європейського Союзу (далі – ЄС), зокрема реформування аудиторської діяльності відповідно до Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».

Так учасниками другого засідання було високо оцінено співробітництво ОСНАД та Проєкту EU-FAAR, зокрема, у створенні і впровадженні інформаційно-аналітичної системи  для забезпечення оперативної (електронної) комунікації з суб’єктами аудиторської діяльності та кандидатами в аудитори. Також відзначалась результативність роботи з дослідження найкращої міжнародної практики атестації аудиторів і безперервного професійного розвитку аудиторів та надання допомоги ОСНАД у налагодженні співробітництва з інституціями, які здійснюють професійну сертифікацію аудиторів.

Нещодавно ОСНАД долучився до процесу запровадження подання фінансової звітності в єдиному електронному форматі, що реалізується Міністерством фінансів України, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Національним банком України. Запровадження звітування за форматом XBRL (англ. eXtensible Business Reporting Language – «розширювана мова ділової звітності») має багато переваг, включаючи посилення прозорості фінансової звітності та підвищення інвестиційної привабливості шляхом подання структурованих фінансових даних в єдиному електронному форматі, який буде порівнянним та сумісним із європейськими та міжнародними стандартами. Прогрес, досягнутий Україною, був визнаний міжнародною організацією XBRL International, що встановлює цей стандарт.

Також на другому засіданні було обговорено подальші плани співпраці між Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Міністерством фінансів України, Національним банком України та ОСНАД у межах проєкту EU-FAAR.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини
Корисна інформація
Людям з погіршеним зіром