Інформаційне повідомлення щодо проведення у 2022 році кваліфікаційного іспиту

Комісією з атестації призначено проведення у 2022 році кваліфікаційного іспиту за Тимчасовим порядком складання та кваліфікаційного іспиту при атестації аудиторів.

З метою виaсвітлення особливостей підготовки до проведення іспиту Комісією з атестації та Інспекцією із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльність 04 серпня 2022 року об 11:00 проведено вебінар на тему: «Проведення атестації аудиторів в умовах воєнного стану».

В межах вищезазначеного вебінару обговорено питання особливостей атестації аудиторів у найближчі два роки, проведення у 2022 кваліфікаційного іспиту та підготовки кандидатів в аудитори до цього іспиту, а також презентація оновленого функціоналу «Кабінету кандидата в аудитори».

Запис зазначеного заходу можна переглянути на «YouTube» каналі Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Також додаються презентаційні матеріали:

Підготовка кандидатів в аудитори до іспиту

Особливості проведення квалфікаційного іспиту

 

Разом переможемо! Слава Україні

Вебінар на тему: «Проведення атестації аудиторів в умовах воєнного стану»

Комісією з атестації призначено проведення у 2022 році кваліфікаційного іспиту за Тимчасовим порядком складання та кваліфікаційного іспиту при атестації аудиторів.

З метою презентації ключових рішень Комісії з атестації та висвітлення особливостей підготовки до проведення іспиту Комісією з атестації та Інспекцією із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльність буде проведено вебінар на тему: «Проведення атестації аудиторів в умовах воєнного стану».

В межах вищезазначеного вебінару планується обговорення питань особливостей атестації аудиторів у найближчі два роки, проведення у 2022 кваліфікаційного іспиту та підготовки кандидатів в аудитори до цього іспиту, а також презентація оновленого функціоналу «Кабінету кандидата в аудитори».

Зазначений захід відбудеться 04 серпня 2022 року об 11:00 в режимі відеоконференції з використанням інформаційно-комунікаційних технологій за допомогою програми-додатку «Zoom», а також транслюватиметься на «YouTube» каналі Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

П’яте засідання Керівного комітету Проєкту ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» (EU-FAAR)

Виконавчим директором Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю взято участь у п’ятому засіданні Керівного комітету Проєкту ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» (EU-FAAR), яке відбулося 22 липня 2022 року.

Під час засідання було відзначено досягнутий прогрес за пріоритетними напрямами реформ фінансового сектору, що реалізується у співпраці між Міністерством фінансів України, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Національним банком України та Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю за підтримки Європейського Союзу, зокрема реформування бухгалтерського обліку, аудиторської діяльності та запровадження фінансової звітності в єдиному електронному форматі.

На п’ятому засіданні було обговорено подальші плани співпраці між Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Міністерством фінансів України та Національним банком України у межах проєкту EU-FAAR.

Event is dedicated to discussing the implementation of the Law of Ukraine “On Amendments to the Law of Ukraine “On audit of financial statements and auditing” on ensuring audit activities during martial law and post-war economic recovery”

Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю спільно з Аудиторською палатою України 21 червня 2022 року проведено захід присвячений обговоренню питань впровадження Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» щодо забезпечення аудиторської діяльності на період дії воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки» від 31 травня 2022 року № 2285-IX.

В межах заходу було висвітлено питання:

змін у регулюванні аудиторської діяльності у зв’язку із прийняттям Закону;

тимчасового порядку атестації аудиторів;

сплати членських внесків до Аудиторської палати України;

проведення перевірок контролю якості протягом періоду військового стану та після його скасування.

Зазначений захід відбувся у режимі відеоконференції з використанням інформаційно-комунікаційних технологій за допомогою програми-додатку «Zoom».

Відеозапис заходу можна передивитись на YouTube-каналі Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Також додаються презентаційні матеріали:

Презентація щодо змін у регулюванні аудиторської діяльності;

Презентація щодо проведення перевірок контролю якості протягом періоду військового стану та після його скасування;

Презентація щодо тимчасового порядку атестації аудиторів.

 

Слава Україні!

Разом ми переможемо!

Meeting of the Audit Oversight Board

A regular meeting of the Audit Oversight Board of the Audit Public Oversight Body was held on 03 June 2022 at which:

approved Budget estimate implementation report of the Audit Public Oversight Body for 2021;

approved Activity report of the Audit Public Oversight Body for 2021;

considered the Report of the Audit Chamber of Ukraine on the implementation of the delegated authorities for the first quarter of 2022.

Organisational issues of the Audit Public Oversight Body were also addressed.

Information on cooperation between the authorized bodies of Ukraine and Poland on certain issues of attestation of auditors

In order to develop mechanisms for mutual recognition of professional competence of auditors, admitted to conducting audit activity in Ukraine and Poland, as well as to establish communication for further cooperation in the field of attestation of auditors, a working meeting of representatives of the competent authorities of Ukraine and Poland was held on 04 May 2022.

The event was attended by representatives of the Ministry of Finance of Poland and the Ministry of Finance of Ukraine, the Audit Public Oversight Body, the Polish Audit Oversight Agency (PANA), the Polish Chamber of Statutory Auditors (PIBR) and the Examination Commission.

Participants of the meeting exchanged information on the principles of national legislation regulating the process of attestation of auditors, construction and organisation of internal processes of attestation/certification of auditors, as well as existing mechanisms for recognition of professional competence of auditors admitted to perform audit activity in third countries.

As a result of the meeting, it was agreed to begin working out mechanisms for mutual recognition of the professional competence of auditors admitted to conducting auditing activities in Ukraine and Poland, as well as to start establishing communication for further cooperation in the field of quality control of audit services.

We thank our partners and all the Polish people for their steadfast and unwavering support for our state at this difficult time, and we look forward to deepening our bilateral cooperation in the field of auditing.

 

Together we will win! Glory to Ukraine!

Information on an event held on 27 April 2022 by the Audit Public Oversight Body in cooperation with the Audit Chamber of Ukraine to discuss topical issues related to audit activities during martial law and post-war reconstruction of the Ukrainian economy

On April 27, 2022, in the ZOOM-conference, the Public Oversight Audit Authority together with the Audit Chamber of Ukraine проведено захід з обговорення актуальних питань провадження аудиторської діяльності під час воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки України. Участь у конференції взяли більш ніж 450 аудиторів.

Під час заходу виступили, зокрема:

Гапоненко Людмила Василівна, директор Департаменту методології бухгалтерського обліку та нормативного забезпечення аудиторської діяльності Міністерства фінансів України, голова Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, яка озвучила ключові напрями законодавчих ініціатив Уряду, що спрямовані на врегулювання окремих питань провадження аудиторської діяльності з метою її підтримки у період дії воєнного стану та в період післявоєнного відновлення економіки України;

Шаповал Юрій Іванович, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, член Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю та Дубова Олена Анатоліївна, директор Департаменту аналізу фінансової звітності учасників ринку капіталу та пруденційного нагляду Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, які приділили увагу висвітленню актуальних питань щодо подання звітності до регулятора;

Хохлов Денис Миколайович, начальник управління фінансового моніторингу Департаменту забезпечення координаційно-моніторингової роботи Міністерства фінансів України, який надав роз’яснення окремих питань здійснення фінансового моніторингу під час воєнного стану;

Шульман Маргарита Кімівна, член Ради Аудиторської палати України, яка приділити увагу розгляду аудитором у поточних умовах питань, що стосуються безперервності діяльності.

Модератор заходу, Канцуров Олег Олександрович, Виконавчий директор Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, зокрема, зазначив, що для прискорення процесу післявоєнного відновлення економіки важливо, щоб підприємства, які зберегли потужності, а наразі здатні безпечно і стабільно працювати, не відкладали строки подання своєї фінансової звітності та її оприлюднення з аудиторським звітом, оскільки це сприятиме вчасному та якісному наданню аудиторських послуг тим підприємствам, які відновлюватимуть свою роботу у післявоєнний період, а також виконанню аудиторами інших завдань з налагодження ринкового механізму функціонування національної економіки та її європейської інтеграції.

У ході проведеного заходу аудиторам були надані змістовні відповіді на низку актуальних питань, які виникають при провадженні аудиторської діяльності.

Дякуємо аудиторам за їх активну позицію у професійному житті у цей нелегкий для України час та запрошуємо до участі в інших професійних онлайн-заходах, інформація про які буде розміщена на офіційному вебсайті Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Крім цього, наполегливо просимо професійну спільноту приділяти належну увагу інформаційним ресурсам, а саме: офіційним сайтам державних органів та інших регуляторів, на яких розміщаються актуальні новини професії, для ознайомлення з ними та оперативного реагування на них.

 

Разом переможемо! Слава Україні!

Information on the event to discuss topical issues of auditing during martial law and postwar economic recovery

The Audit Public Oversight Body in cooperation with the Audit Chamber of Ukraine is planning an event to discuss topical issues of auditing during martial law and post-war reconstruction of the country’s economy.

Representatives of the National Commission on Securities and Stock Market were invited to participate in the event to highlight topical issues on reporting to the regulator and the Ministry of Finance of Ukraine in order to clarify certain issues of financial monitoring during martial law.

It is also suggested a focus on the auditor’s consideration of going concern issues.

This event will be held on 27 April 2022 at 10:00 a.m. via videoconference using information and communication technologies using the Zoom application.

To attend the event, please follow the link.

 

Together we will win! Glory to Ukraine!

Information on the event on selected audit issues during martial law

The Audit Public Oversight Body in cooperation with the Audit Chamber of Ukraine пis planning to hold an event on the specifics of conducting audit activities and oversight functions during martial law, in particular, to discuss issues relating to:

exercise by APOB and AChU of the powers defined by the Law of Ukraine On audit of financial statements and auditing;

maintenance of the Registry of auditors and audit entities and obtaining information by third parties from it;

the appointment of auditors to provide statutory audit services in respect of financial statements;

inform the authority that under the legislation provisions supervises activities of the public interest entities;

the payment of fees based on the results of the statutory audit of the financial statements;

reporting of audit entities to AChU and APOB;

attestation of auditors and continuous professional training of auditors;

the conduct quality control inspections, track mandatory recommendations and implementation of the disciplinary proceedings.

Окрім цього, планується висвітлення ключових напрямів законодавчих ініціатив, спрямованих на підтримку аудиторської професії в умовах військового стану і післявоєнний період.

The event will take place on 12 April 2022 at 11:00 a.m. via videoconference using information and communication technologies of the application «Zoom».

To participate in the event you need to follow the link.

Новини
Корисна інформація
Людям з погіршеним зіром