Шукати на порталі

Інформаційне повідомлення про проведений Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю спільно з Аудиторською палатою України захід з окремих питань провадження аудиторської діяльності під час воєнного стану

12 квітня 2022 року в режимі ZOOM-конференції Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю спільно з Аудиторською палатою України проведено захід з питань особливостей провадження аудиторської діяльності та забезпечення функцій нагляду під час воєнного стану. Участь у  заході взяли більше 400 аудиторів.

Під час заходу Виконавчий директор Інспекції із забезпечення якості Канцуров О. О. озвучив ключові напрями законодавчих ініціатив,  напрацьованих  Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю  та  спрямованих на врегулювання окремих питань провадження аудиторської діяльності з метою її підтримки у період дії воєнного стану та в період післявоєнного відновлення економіки, а також припинення діяльності аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, пов’язаних з країною-агресором. Зокрема, було зазначено, що у частині зменшення фінансового навантаження на суб’єктів аудиторської діяльності пропонується до кінця другого календарного року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, не сплачувати внески у відсотках від суми договорів з обов’язкового аудиту на користь Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю та Аудиторської палати України, а також зменшити фіксований платіж до кінця року, в якому буде припинено воєнний стан. У частині атестації аудиторів, з огляду на ризик поглиблення проблеми дефіциту кадрів та з метою спрощення входження в професію, запропоновано тимчасово до двадцяти чотирьох місяців зупинити вимогу про проходження стажування кандидатів у аудитори, спростити порядок атестації осіб, які мають стаж роботи у відповідних сферах від трьох років, атестуючи їх за результатами складання лише кваліфікаційного іспиту та ін.

Особливостям функціонування Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності у період дії воєнного стану приділила увагу Голова Аудиторської палати України Каменська Т. О., зазначивши, що наразі, з метою захисту даних про аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, доступ до Реєстру обмежено, а для  отримання інформації про аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності з Реєстру зацікавлені особи мають надсилати запити на електронну адресу Аудиторської палати України.  Разом з тим наголосила, що Реєстр ведеться, зміни до відомостей про аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності по мірі їх надходження вносяться до Реєстру уповноваженою особою Аудиторської палати України, а також звернула увагу  аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, якщо є така можливість, подавати  інформацію про зміни у відомостях, які  внесені про них до  Реєстру, через електронний кабінет.

Крім цього, упродовж заходу представники Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю та Аудиторської палати України приділили увага ряду інших  актуальних  питань, а саме:

щодо виконання Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю та Аудиторською палатою України повноважень, визначених Законом України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність»;

призначення суб’єктів аудиторської діяльності для надання послуг з обов’язкового аудиту фінансової звітності;

інформування органів, які відповідно до законодавства здійснюють нагляд за підприємствами, що становлять суспільний інтерес;

сплати внесків за результатами обов’язкового аудиту фінансової звітності;

звітування суб’єктів аудиторської діяльності до Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю та Аудиторської палати України;

атестації аудиторів та безперервного професійного навчання;

проведення перевірок з контролю якості, відстеження обов’язкових до виконання рекомендацій та здійснення дисциплінарних проваджень.

Наприкінці заходу представники Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю та Аудиторської палати України звернулись до аудиторської спільноти з закликом, за можливості, не зупиняти свій бізнес, що є важливим  для  економіки нашої держави та наголосили на  тому, що у разі, якщо суб’єкт аудиторської діяльності приймає та виконує завдання, то він зобов’язаний дотримуватись вимог законодавства та міжнародних стандартів аудиту при наданні професійних послуг.

Дякуємо аудиторам за їх активну позицію у професійному житті у цей нелегкий для України час та запрошуємо до участі в інших професійних онлайн-заходах, інформація про які буде розміщена на офіційному вебсайті Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю. Просимо професійну спільноту приділяти належну увагу інформаційним ресурсам, на яких розміщаються актуальні новини професії, для ознайомлення з ними та оперативного реагування на них.

Разом переможемо! Слава Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини
Корисна інформація
Людям з погіршеним зіром