Шукати на порталі

Інформаційне повідомлення щодо міжнародного визнання порядку та програм іспитів при атестації аудиторів в Україні

Нещодавно завершено процес взаємного визнання порядку та програм всіх 9 теоретичних іспитів, які складаються в межах здобуття кваліфікації Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА) та атестації аудиторів в Україні.

Так за результатами спільної роботи Комісії з атестації та Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю національна система атестації аудиторів була визнана АССА, а іспити які складаються в її межах отримали акредитацію на 5 років.

Згідно з Порядком зарахування теоретичних знань, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 01 червня 2020 року № 256 (далі – Порядок), Комісією з атестації було прийнято рішення про визнання АССА такою, що її порядок та програми іспитів відповідають порядку та програмам іспитів, які складають кандидати в аудитори при атестації аудиторів в Україні.

Відповідно особам, які склали відповідні теоретичні іспити за напрямами, зазначеними у статті 19 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», в АССА за рішенням Комісії з атестації зараховуються теоретичні знання відповідно до Порядку. Такі особи, можуть подати відповідну заяву через «Кабінет кандидата в аудитори».

Також кандидати в аудитори, які склали відповідні теоретичні іспити в межах атестації аудиторів в Україні, можуть їх зарахувати в межах процесу набуття членства в АССА.

Варто зазначити, що це перший випадок визнання АССА порядку та програми іспитів, організація і проведення яких забезпечується безпосередньо органом, уповноваженим на здійснення суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

З метою належного представлення вказаних рішень аудиторській спільноті та окреслення майбутніх перспектив щодо подальшої співпраці Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю спільно з АССА готується широкий публічний захід, деталі стосовно проведення якого буде анонсовано окремо.

Разом переможемо!

Слава Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини
Корисна інформація
Людям з погіршеним зіром