Шукати на порталі

Інформаційне повідомлення щодо проведення у 2022 році кваліфікаційного іспиту

Комісією з атестації призначено проведення у 2022 році кваліфікаційного іспиту за Тимчасовим порядком складання та кваліфікаційного іспиту при атестації аудиторів.

З метою висвітлення особливостей підготовки до проведення іспиту Комісією з атестації та Інспекцією із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльність 04 серпня 2022 року об 11:00 проведено вебінар на тему: «Проведення атестації аудиторів в умовах воєнного стану».

В межах вищезазначеного вебінару обговорено питання особливостей атестації аудиторів у найближчі два роки, проведення у 2022 кваліфікаційного іспиту та підготовки кандидатів в аудитори до цього іспиту, а також презентація оновленого функціоналу «Кабінету кандидата в аудитори».

Запис зазначеного заходу можна переглянути на «YouTube» каналі Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Також додаються презентаційні матеріали:

Підготовка кандидатів в аудитори до іспиту

Особливості проведення квалфікаційного іспиту

 

Разом переможемо! Слава Україні

Вебінар на тему: «Проведення атестації аудиторів в умовах воєнного стану»

Комісією з атестації призначено проведення у 2022 році кваліфікаційного іспиту за Тимчасовим порядком складання та кваліфікаційного іспиту при атестації аудиторів.

З метою презентації ключових рішень Комісії з атестації та висвітлення особливостей підготовки до проведення іспиту Комісією з атестації та Інспекцією із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльність буде проведено вебінар на тему: «Проведення атестації аудиторів в умовах воєнного стану».

В межах вищезазначеного вебінару планується обговорення питань особливостей атестації аудиторів у найближчі два роки, проведення у 2022 кваліфікаційного іспиту та підготовки кандидатів в аудитори до цього іспиту, а також презентація оновленого функціоналу «Кабінету кандидата в аудитори».

Зазначений захід відбудеться 04 серпня 2022 року об 11:00 в режимі відеоконференції з використанням інформаційно-комунікаційних технологій за допомогою програми-додатку «Zoom», а також транслюватиметься на «YouTube» каналі Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

П’яте засідання Керівного комітету Проєкту ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» (EU-FAAR)

Виконавчим директором Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю взято участь у п’ятому засіданні Керівного комітету Проєкту ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» (EU-FAAR), яке відбулося 22 липня 2022 року.

Під час засідання було відзначено досягнутий прогрес за пріоритетними напрямами реформ фінансового сектору, що реалізується у співпраці між Міністерством фінансів України, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Національним банком України та Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю за підтримки Європейського Союзу, зокрема реформування бухгалтерського обліку, аудиторської діяльності та запровадження фінансової звітності в єдиному електронному форматі.

На п’ятому засіданні було обговорено подальші плани співпраці між Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Міністерством фінансів України та Національним банком України у межах проєкту EU-FAAR.

Захід присвячений обговоренню питань впровадження Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» щодо забезпечення аудиторської діяльності на період дії воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки»

Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю спільно з Аудиторською палатою України 21 червня 2022 року проведено захід присвячений обговоренню питань впровадження Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» щодо забезпечення аудиторської діяльності на період дії воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки» від 31 травня 2022 року № 2285-IX.

В межах заходу було висвітлено питання:

змін у регулюванні аудиторської діяльності у зв’язку із прийняттям Закону;

тимчасового порядку атестації аудиторів;

сплати членських внесків до Аудиторської палати України;

проведення перевірок контролю якості протягом періоду військового стану та після його скасування.

Зазначений захід відбувся у режимі відеоконференції з використанням інформаційно-комунікаційних технологій за допомогою програми-додатку «Zoom».

Відеозапис заходу можна передивитись на YouTube-каналі Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Також додаються презентаційні матеріали:

Презентація щодо змін у регулюванні аудиторської діяльності;

Презентація щодо проведення перевірок контролю якості протягом періоду військового стану та після його скасування;

Презентація щодо тимчасового порядку атестації аудиторів.

 

Слава Україні!

Разом ми переможемо!

Засідання Ради нагляду за аудиторською діяльністю

03 червня 2022 року відбулось чергове засідання Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, на якому:

схвалено Звіт про виконання кошторису Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю за 2021 рік;

затверджено Звіт про діяльність Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю за 2021 рік;

розглянуто Звіт Аудиторської палати України щодо виконання делегованих повноважень за І квартал 2022 року.

Також розглядались організаційні питання діяльності Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Засідання Ради нагляду за аудиторською діяльністю

17 червня 2022 року відбудеться чергове засідання Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Інформаційне повідомлення щодо співробітництва між уповноваженими органами України та Польщі стосовно деяких питань атестації аудиторів

З метою напрацювання механізмів взаємного визнання професійної компетентності аудиторів допущених до провадження аудиторської діяльності в Україні та Польщі, а також налагодження комунікації задля подальшої співпраці у сфері атестації аудиторів 04 травня 2022 року відбулась робоча зустріч представників уповноважених органів Україні та Польщі.

У заході взяли участь представники Міністерства фінансів Польщі та Міністерства фінансів України, Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, Польського агентства з контролю аудиту (PANA), Польської Палати професійних аудиторів (PIBR) та Екзаменаційної комісії.

Учасники зустрічі обмінялися інформацією щодо засад національного законодавства з регулювання процесу атестації аудиторів, побудови та організації внутрішніх процесів атестації/сертифікації аудиторів, а також існуючих механізмів визнання професійної компетентності аудиторів допущених до провадження аудиторської діяльності в третіх країнах.

За підсумками зустрічі домовилися розпочати напрацювання механізмів взаємовизнання професійної компетентності аудиторів допущених до провадження аудиторської діяльності в Україні та Польщі, а також розпочати налагодження комунікації задля подальшої співпраці у сфері контролю якості аудиторських.

Дякуємо нашим партнерам та усьому польському народові за стійку й незмінну позицію щодо підтримки нашої держави у цю складну для нас годину та сподіваємо на поглиблення двосторонньої співпраці у сфері аудиту.

 

Разом переможемо! Слава Україні!

Інформаційне повідомлення про проведений 27 квітня 2022 року Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю спільно з Аудиторською палатою України захід з обговорення актуальних питань провадження аудиторської діяльності під час воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки України

27 квітня 2022 року в режимі ZOOM-конференції Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю спільно з Аудиторською палатою України проведено захід з обговорення актуальних питань провадження аудиторської діяльності під час воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки України. Участь у конференції взяли більш ніж 450 аудиторів.

Під час заходу виступили, зокрема:

Гапоненко Людмила Василівна, директор Департаменту методології бухгалтерського обліку та нормативного забезпечення аудиторської діяльності Міністерства фінансів України, голова Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, яка озвучила ключові напрями законодавчих ініціатив Уряду, що спрямовані на врегулювання окремих питань провадження аудиторської діяльності з метою її підтримки у період дії воєнного стану та в період післявоєнного відновлення економіки України;

Шаповал Юрій Іванович, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, член Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю та Дубова Олена Анатоліївна, директор Департаменту аналізу фінансової звітності учасників ринку капіталу та пруденційного нагляду Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, які приділили увагу висвітленню актуальних питань щодо подання звітності до регулятора;

Хохлов Денис Миколайович, начальник управління фінансового моніторингу Департаменту забезпечення координаційно-моніторингової роботи Міністерства фінансів України, який надав роз’яснення окремих питань здійснення фінансового моніторингу під час воєнного стану;

Шульман Маргарита Кімівна, член Ради Аудиторської палати України, яка приділити увагу розгляду аудитором у поточних умовах питань, що стосуються безперервності діяльності.

Модератор заходу, Канцуров Олег Олександрович, Виконавчий директор Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, зокрема, зазначив, що для прискорення процесу післявоєнного відновлення економіки важливо, щоб підприємства, які зберегли потужності, а наразі здатні безпечно і стабільно працювати, не відкладали строки подання своєї фінансової звітності та її оприлюднення з аудиторським звітом, оскільки це сприятиме вчасному та якісному наданню аудиторських послуг тим підприємствам, які відновлюватимуть свою роботу у післявоєнний період, а також виконанню аудиторами інших завдань з налагодження ринкового механізму функціонування національної економіки та її європейської інтеграції.

У ході проведеного заходу аудиторам були надані змістовні відповіді на низку актуальних питань, які виникають при провадженні аудиторської діяльності.

Дякуємо аудиторам за їх активну позицію у професійному житті у цей нелегкий для України час та запрошуємо до участі в інших професійних онлайн-заходах, інформація про які буде розміщена на офіційному вебсайті Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Крім цього, наполегливо просимо професійну спільноту приділяти належну увагу інформаційним ресурсам, а саме: офіційним сайтам державних органів та інших регуляторів, на яких розміщаються актуальні новини професії, для ознайомлення з ними та оперативного реагування на них.

 

Разом переможемо! Слава Україні!

Інформаційне повідомлення щодо проведення заходу з обговорення актуальних питань провадження аудиторської діяльності під час воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки країни

Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю спільно з Аудиторською палатою України планується проведення заходу з обговорення актуальних питань провадження аудиторської діяльності під час воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки країни.

До участі у заході запрошено представників Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку для висвітлення актуальних питань щодо подання звітності до регулятора та Міністерства фінансів України з метою роз’яснення окремих питань здійснення фінансового моніторингу під час воєнного стану.

Також пропонується приділити увагу розгляду аудитором у поточних умовах питань, що стосуються безперервності діяльності.

Зазначений захід відбудеться 27 квітня 2022 року о 10:00 годині в режимі відеоконференції з використанням інформаційно-комунікаційних технологій за допомогою програми-додатку «Zoom».

Для участі у заході необхідно перейти за посиланням.

 

Разом переможемо! Слава Україні!

Інформаційне повідомлення щодо проведення заходу з окремих питань провадження аудиторської діяльності під час воєнного стану

Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю спільно з Аудиторською палатою України планується проведення заходу з питань особливостей провадження аудиторської діяльності та забезпечення функцій нагляду під час воєнного стану, зокрема планується обговорення питань в частині:

виконання ОСНАД та АПУ повноважень, визначених Законом України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність»;

ведення Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності та отримання інформації третіми особами з нього;

призначення суб’єктів аудиторської діяльності для надання послуг з обов’язкового аудиту фінансової звітності;

інформування органів, які відповідно до законодавства здійснюють нагляд за підприємствами, що становлять суспільний інтерес;

сплати внесків за результатами обов’язкового аудиту фінансової звітності;

звітування суб’єктів аудиторської діяльності до АПУ та ОСНАД;

атестації аудиторів та безперервного професійного навчання;

проведення перевірок з контролю якості, відстеження обов’язкових до виконання рекомендацій та здійснення дисциплінарних проваджень.

Окрім цього, планується висвітлення ключових напрямів законодавчих ініціатив, спрямованих на підтримку аудиторської професії в умовах воєнного стану і післявоєнний період.

Зазначений захід відбудеться 12 квітня 2022 року об 11:00 годині в режимі відеоконференції з використанням інформаційно-комунікаційних технологій за допомогою програми-додатку «Zoom».

Для участі у заході необхідно перейти за посиланням.

Новини
Корисна інформація
Людям з погіршеним зіром