Шукати на порталі

Увага! Вебінар на тему: «Впровадження Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правових засад провадження аудиторської діяльності в Україні» перенесено

Увага! Вебінар на тему: «Впровадження Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правових засад провадження аудиторської діяльності в Україні» перенесено на невизначений термін.

З повагою

Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю

Засідання Ради нагляду за аудиторською діяльністю

13 жовтня 2022 року відбудеться чергове засідання Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Вебінар «Перше застосування МСФЗ 17 «Страхові контракти»: розгляд аудитором під час аудиту фінансової звітності страхових компаній»

18 травня 2017 року Радою з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку був виданий новий Міжнародний стандарт фінансової звітності 17 «Страхові контракти» (далі – МСФЗ 17 «Страхові контракти»). Суб’єкти господарювання (страховики) зобов’язані застосовувати даний стандарт для річних періодів, які починаються 01 січня 2023 року або після цієї дати.

У продовження серії навчальних вебінарів щодо застосування МСФЗ 17 «Страхові контракти», проведених Національним банком України, Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю 12 жовтня 2022 року було проведено вебінар «Перше застосування МСФЗ 17 «Страхові контракти»: розгляд аудитором під час аудиту фінансової звітності страхових компаній».

Метою даного заходу була підготовка аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності до застосування вимог нового стандарту МСФЗ 17 «Страхові контракти» в процесі виконання завдань з аудиту фінансової звітності страхових компаній України.

На вебінарі були розглянуті наступні питання:

  1. Початок аудиту – Оцінка та планування ризиків;
  2. Ризики аудиту щодо основних технічних питань;
  3. Подання та розкриття інформації;
  4. Перехідний період – Баланс на початок періоду.

Спікер заходу – Тетяна Фодчук, директорка КПМГ аудит, АССА, керівник напрямку страхування.

Відеозапис вебінару можна подивитись за посиланням.

Презентаційні матеріали вебінару:

Перше застосування МСФЗ 17 «Страхові контракти»: розгляд аудитором під час аудиту фінансової звітності страхових компаній;

Ключові недоліки виконання завдань з аудиту фінансової звітності страховиків.

 

Засідання Ради нагляду за аудиторською діяльністю

26 серпня 2022 року відбулось чергове засідання Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, на якому:

завтерджено зміни до Рекомендацій щодо проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг;

завтерджено зміни до Акту про неможливість проведення перевірки з контролю якості аудиторських послуг;

погоджено проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до Порядку складання іспитів при атестації аудиторів та зупинення дії деяких наказів Міністерства фінансів України».

Також розглядались організаційні питання діяльності Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Національний банк навчатиме професійних учасників страхового ринку застосуванню МСФЗ 17 «Страхові контракти»

Національний банк України в рамках проєкту «Звітність учасників ринку небанківських фінансових послуг» розпочинає навчання для професійних учасників страхового ринку з питань застосування нового МСФЗ 17 «Страхові контракти» (див. детальну інформацію в релізі).

Навчання буде корисним для керівників та фінансових директорів страхових компаній та профільних фахівців страхового ринку (фінансистів, бухгалтерів, актуаріїв, аудиторів, ІТ фахівців), які планують або вже впроваджують МСФЗ 17 «Страхові контракти».

Навчання проводитиметься через платформу Zoom та Youtube двічі на тиждень по вівторках та четвергах з 15-00 до 18-00 (слідкуйте за актуальною інформацією на сайті Національного банку України в календарі подій).

Приєднатися до навчання можливо за посиланням в Zoom, яке залишатиметься незмінним впродовж всього строку проведення вебінарів: https://us06web.zoom.us/j/81441945137?pwd=OHNGaDdPbnFRRDJwcHdUQTdKRVBEQT09

Ідентифікатор конференції: 814 4194 5137

Код допуску: 689 271

Знаннями з учасниками вебінарів ділитимуться спеціалісти НБУ та експерти зі страхового ринку, які мають практичний досвід імплементації МСФЗ 17 «Страхові контракти.

Всі запитання з приводу імплементації МСФЗ 17, які виникатимуть до, під час та після навчання, просимо надсилати на адресу НБУ: IFRS_17@bank.gov.ua.

Будемо раді зустрітися на вебінарах та поділитися інформацією з вами! Плідного та цікавого всім навчання!!!

СЛАВА УКРАЇНІ!

Засідання Ради нагляду за аудиторською діяльністю

05 серпня 2022 року відбулось чергове засідання Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, на якому:

розглянуто Звіт Аудиторської палати України щодо виконання делегованих повноважень за І півріччя 2022 року;

розглянуто Звіт про діяльність Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю за І півріччя 2022 року;

розглянуто Звіт про виконання Програми діяльності Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю за І півріччя 2022 року;

погоджено зміни до Плану-графіка проведення Аудиторською палатою України перевірок з контролю якості на 2022 рік;

схвалено пропозиції щодо внесення змін до Порядку ведення Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності (зі змінами).

Крім цього, відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» виключено з Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності одного суб’єкта аудиторської діяльності та чотирьох аудиторів.

Також розглядались організаційні питання діяльності Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

 

Засідання Ради нагляду за аудиторською діяльністю

08 липня 2022 року відбулось чергове засідання Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, на якому затверджено:

зміни до кошторису Аудиторської палати України на 2022 рік в частині делегованих повноважень;

Програму діяльності Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю на 2022 рік у новій редакції;

кошторис державної установи «Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю» на 2022 рік у новій редакції;

Тимчасовий порядок складання кваліфікаційного іспиту при атестації аудиторів.

Крім цього, відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» виключено з Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності одного суб’єкта аудиторської діяльності та трьох аудиторів.

Також розглядались організаційні питання діяльності Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Інформаційне повідомлення щодо проведення у 2022 році кваліфікаційного іспиту

Комісією з атестації призначено проведення у 2022 році кваліфікаційного іспиту за Тимчасовим порядком складання та кваліфікаційного іспиту при атестації аудиторів.

З метою висвітлення особливостей підготовки до проведення іспиту Комісією з атестації та Інспекцією із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльність 04 серпня 2022 року об 11:00 проведено вебінар на тему: «Проведення атестації аудиторів в умовах воєнного стану».

В межах вищезазначеного вебінару обговорено питання особливостей атестації аудиторів у найближчі два роки, проведення у 2022 кваліфікаційного іспиту та підготовки кандидатів в аудитори до цього іспиту, а також презентація оновленого функціоналу «Кабінету кандидата в аудитори».

Запис зазначеного заходу можна переглянути на «YouTube» каналі Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Також додаються презентаційні матеріали:

Підготовка кандидатів в аудитори до іспиту

Особливості проведення квалфікаційного іспиту

 

Разом переможемо! Слава Україні

Вебінар на тему: «Проведення атестації аудиторів в умовах воєнного стану»

Комісією з атестації призначено проведення у 2022 році кваліфікаційного іспиту за Тимчасовим порядком складання та кваліфікаційного іспиту при атестації аудиторів.

З метою презентації ключових рішень Комісії з атестації та висвітлення особливостей підготовки до проведення іспиту Комісією з атестації та Інспекцією із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльність буде проведено вебінар на тему: «Проведення атестації аудиторів в умовах воєнного стану».

В межах вищезазначеного вебінару планується обговорення питань особливостей атестації аудиторів у найближчі два роки, проведення у 2022 кваліфікаційного іспиту та підготовки кандидатів в аудитори до цього іспиту, а також презентація оновленого функціоналу «Кабінету кандидата в аудитори».

Зазначений захід відбудеться 04 серпня 2022 року об 11:00 в режимі відеоконференції з використанням інформаційно-комунікаційних технологій за допомогою програми-додатку «Zoom», а також транслюватиметься на «YouTube» каналі Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

П’яте засідання Керівного комітету Проєкту ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» (EU-FAAR)

Виконавчим директором Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю взято участь у п’ятому засіданні Керівного комітету Проєкту ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» (EU-FAAR), яке відбулося 22 липня 2022 року.

Під час засідання було відзначено досягнутий прогрес за пріоритетними напрямами реформ фінансового сектору, що реалізується у співпраці між Міністерством фінансів України, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Національним банком України та Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю за підтримки Європейського Союзу, зокрема реформування бухгалтерського обліку, аудиторської діяльності та запровадження фінансової звітності в єдиному електронному форматі.

На п’ятому засіданні було обговорено подальші плани співпраці між Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Міністерством фінансів України та Національним банком України у межах проєкту EU-FAAR.

Новини
Корисна інформація
Людям з погіршеним зіром